Gezelligheid troef in Hof Ter Pierlapont
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | |||
Op een regenachtige vrijdagavond worden we erg gastvrij ontvangen in Hof Ter Pierlapont.In dit gezellige hoevehotel vlakbij Brugge en de kust leggen gastvrouwen Nele en Wies hun gasten al gedurende 15 jaar in de watten.
Deze gerestaureerde schuur in de landelijke omgeving van Loppem biedt je een kamer met ontbijt of in half pension aan. Met een sprookjeswandeling, huifkartocht, ponyrit of heksenwandeling op het programma is Hof Ter Pierlapont een ideale locatie voor gezinnen en families om er even tussenuit te knijpen.
Knus en kindvriendelijk hoevehotel
Toen 15 jaar geleden 2 zussen van Nele het ouderlijke huis verlieten, kreeg zij het idee om thuis een B&B te starten. In 1994 verhuisde het hele project naar de compleet gerenoveerde schuur en zo groeide de droom geleidelijk aan uit tot een volwaardig hoevehotel te midden van de natuur. Niet alleen families zijn er welkom maar ook seminaries, bedrijfsreünies, workshops en zakenlunchen kunnen er plaatsvinden. Vermoeide fietsers en wandelaars kunnen er even uitrusten of zelfs blijven overnachten.
Herbronnen in de westhoek
Overal in dit vakantiehotel ontdekken we knusse zithoekjes met leuke zetels en tafels. “Iedereen moet zich hier thuis kunnen voelen” vertrouwt Nele ons toe. De nadruk ligt op rust en ontspanning. Zo zul je op de kamer geen TV terugvinden. Volledig herbronnen wordt hier weer mogelijk. Dorst lijden we ook niet want we kunnen te allen tijde drank naar keuze uit het rek nemen. Alles vindt er plaats in een ontspannen sfeer. Als we ’s avonds dineren in Hof Ter Pierlapont, hoeven we ons geen zorgen te maken over menukeuzes. Wies serveert haar gasten immers elke avond 1 menu. Niemand klaagt want iedereen geniet van Wies haar kookkunsten.
Kruidengeheimen en heksenweetjes
Heks Epona doet ons haar kruidengeheimen uit de doeken. We leren alles over de orthomoleculaire geneeskunde. Deze alternatieve geneeswijze baseert zich op het idee dat je een goede gezondheid kan behouden door je concentraties van voedingsstoffen zo optimaal mogelijk te houden. In Hof ter Pierlapont wordt er regelmatig een kruidenacademie georganiseerd waarbij Epona je alles bijbrengt over hoe je met de hulp van kruiden gezond oud kan worden. Wies bereidt steeds een hapje met een bepaald kruid die in de les door Epona werd gebruikt.
Onthaasten op eigen ritme
Ook ’s morgens laten we ons het ontbijt met onder andere de zelfgemaakte confituur en lekkere omelet smaken. Helemaal ontspannen keren we terug huiswaarts. Hof Ter Pierlapont staat bovenal voor onthaasten op eigen ritme en is een aanrader voor fervente fietsers en wandelaars. Via de midweekpakketten die Hof Ter Pierlapont aanbiedt, kun je er als fietser of wandelaar zelfs voordelig logeren tijdens de week. Dit hoevehotel zal echter ook families met kinderen erg bevallen. Vooral de gezelligheid en de gastvrijheid zorgen voor een fijn verblijf, kortom Hof Ter Pierlapont is een beetje thuiskomen.
Meer info vind je op : www.hofterpierlapont.be
Tips van Nele
Doen
- Volkssterrenwacht Beisbroek,
Zeeweg 96 - Kasteel van Loppem,
Steenbrugsestraat 26 - Park en doolhof van Loppem, Steenbrugsestraat 26
Fietsroutes
- Brugse Ommeland Noord 3: Volgens keuze van knooppunten 25 tot 65 km
- Brugse Ommeland Kastelen Fietsroute: 47 km
- De Zilleghemroute: 49.5 km
- Bulskampveld Fietsroute: 43 km
Wandelroutes
- Pierlapad: landelijk themapark met een interactief parcours
- Sint-Maartenspad
- Merkenveldpad
Eten en drinken
- Restaurant Ten Voute, Steenbrugsestraat 24
- Herberg Sint-Maarten, Dorp 8 (café uit het boek 100x straffe cafés in Vlaanderen)
- Herberg De Swarten Hoop, Rijselsestraat 35
Tekst en foto’s : Sofie Vanrafelghem
Sofie Vanrafelghem
|







Dat hoevehotel ziet er de perfecte plaats uit om in het weekend te bekomen van de drukte in de stad, blijkbaar erg gezellig daar, ik zal het zeker overwegen.
Mooie evaluatie,
dank je
De ideale stadsvlucht beschreven in een mooi artikel.
Als ik ooit nood heb aan een hartverwarmend weekendje met ‘n beetje romantiek dan is dit verslagje alvast een goede tipgever geweest! Het lijkt perfect op wat ik bij momenten nodig heb!
Natuur, rust, harmonie, heksenmysteries, gezelligheid… zijn maar enkele van de vele treffende woorden bij deze faciliteit. Wie bij het lezen van dit artikel zichzelf nog niet heeft kunnen overtuigen hoe bijzonder en rustgevend het er is, heeft meer dan wie ook nood aan een uitstapje hierwaarts. Beter één artikel over het Hof ter Pierlapont zoals dit, dan vele smaakloze teksten. Knap werk, mooi onderwerp!
Hallo Nele,
Ik was even aan het kijken waar onze B&B te vinden was en rarara wie vond ik terug ,,Nele en Karel,,
Dit mailtje is te kort om alles te vertellen, maar in het kort:
Je weet waarschijnlijk wel dat ik 6 jaar geleden gescheiden ben van Peter.
En je weet allicht niet dat ik ondertussen ben hertrouwd met een super vent en dat we in Portugal een B&B hebben.
Hopelijk vind je het leuk van mij weer te horen en misschien zien we elkaar wel eens.
Het zou goed doen om een mailtje van jou te ontvangen.
Mikki (Michke, je weet wel van Maldegem????)