Tony Cragg in Karlsruhe
Delen

In de Staatliche Kunsthalle in Karlsruhe vindt van 14 februari tot 3 mei een opmerkelijke tentoonstelling plaats gewijd aan het werk van één van de meest belangrijke hedendaagse beeldhouwers: Tony Cragg.

Nagenoeg 120 grafische werken van deze kunstenaar staan er tentoon, ze ontstonden in de periode tussen 1970 en vandaag; hiernaast kan je er ook een twintigtal beeldhouwwerken van zijn hand bewonderen, ontworpen sinds 2000. De expo vindt plaats in de centrale hal van de Kunsthalle en in de rotonde van de oranjerie, de ideale plek om grote beeldhouwwerken tentoon te stellen.

Tony Cragg werd geboren in 1949 in Liverpool en startte zijn kunstenaarsloopbaan pas vanaf de jaren 70 na diverse opleidingen. Hij was oorspronkelijk werkzaam als technicus in een chemisch laboratorium. Vanaf 1976 was hij ook leraar o.a. aan de ‘Ecole des Beaux-Arts’ te Metz en vanaf 1978 aan de Kunstakademie in Düsseldorf. Van 2001 tot 2006 onderrichtte hij eveneens aan de kunstuniversiteit te Berlijn.

Cragg werd meermaals met zijn werken geselecteerd voor de Biënnale van Venetië. Hij werd tevens met diverse cultuurprijzen bekroond, waaronder een hoge Japanse onderscheiding en de Turner Prijs in 1988 en nam deel aan Dokumenta Kassel in 1972 en 1987. Cragg woont en werkt sinds 1977 in Wuppertal waar vorig jaar ook een beeldenpark met zijn werken werd ingehuldigd.

Opgelet: maandag en op 24 februari gesloten!

Meer Info: www.duitsland-vakantieland.be en www.kunsthalle-karlsruhe.de.

Commentaar

Schrijf een reactie

terug naar boven