Gratis proeven van Normandië in Gent
Normandië heeft reeds lang de harten van de Belgen veroverd. Tijdens het weekend van 28 februari & 1 maart 2009 komen ze zelf naar Gent om je te vertellen hoe welkom je daar wel bent. Ze brengen een heleboel gratis voorsmaakjes mee, van de Camembert tot de Calvados.
Dat mis je beter niet want naast de gratis toegang krijgen alle bezoekers eveneens een vierkleurenplan en alle mogelijke Nederlandstalige informatie over Normandië. Je kan er proeven van de vele lekkernijen zoals de Cider, de Calvados en de Camembert, die door de authentieke producenten worden aangeboden. Dit jaar kun je er zelfs kennismaken met de Normandische oesters. Bovendien zijn er 2 keer daags Cider- en Calvadosproeverijen met uitleg en uitgebreide degustaties.
In plaats van een kurkdroge informatiebeurs besloot Normandië een paar jaar geleden om een veel aantrekkelijker toeristische aanbiedingsformule uit te werken met slechts 1 bestemming.
Een bestemming met een zeer ruim aanbod want Normandië is even groot als heel België. Naast de vijf departementen Calvados, Eure, Manche, Orne en Seine-Maritime zijn vrijwel alle toeristische diensten (Bernay, Cabourg, Caen, Cherbourg, Deauville, Fecamp, Honfleur, Le Havre, Lisieux, Lyons la Forêt, Rouen, Trouville,…) present met hun aantrekkelijkste aanbiedingen en attracties.
Elke dag worden de mooiste souvenirs weggegeven aan de aanwezige bezoekers: Normandische T-shirts, zonnebrillen en paraplu’s, maar ook flessen Calvados en 12 gratis weekends voor 2, te verloten onder de aanwezigen.
Lezers van Reisreporter maken ook kans op een weekendje weg in Normandië.
Stuur voor aanstaande vrijdag 27 februari 2009 je antwoord op onderstaande vraag naar wedstrijd@reisreporter.be.
Hoeveel departementen telt de regio Normandië?
Praktische info
De Normandische beurs heeft plaats in de Handelsbeurs (Kouter, gent) op zaterdag 28 februari (van 10u tot 18u) en zondag 1 maart (van 10u tot 17u) 2009.
Meer info vind je op
www.normandie-tourisme.fr
Tekst en foto : Sofie Vanrafelghem
Dag Bruno
Ben je de fietsbeurs van Retie (za 21 en zo 22 maart) niet vergeten aan te kondigen op je site. Ikzelf geef er een digireportage over ‘mijn ronde van Zwitserland’ vorig zomer.
Groetjes
ward