Het jaar van de fiets in Valle d’Aosta
Delen

Waar de Ronde van Frankrijk voorbijtrekt is er wat te beleven, ook in de Italiaanse regio Valle d’Aosta die de renners van de Tour verwelkomt op 21 juli 2009.  De etappe van Martigny naar Bourg Saint-Maurice, met beklimmingen van eerste categorie, waaronder de Col du Grand Saint-Bernard, wordt zeker spannend.

Niet alleen beroepsrenners maar ook recreatieve fietsers kunnen in Valle d’Aosta veel fietsplezier beleven. Wie droomt er niet van een fietsvakantie door een prachtig bergdecor? In Valle d’Aosta kan je fietsen aan de voet van de hoogste toppen van de Alpen, de Mont Blanc, de Monte Rosa en de Matterhorn. Hoge bergen betekent niet meteen dat fietsen in deze regio superzwaar is en alleen voor krachtpatsers is weggelegd. Ook voor zij die fietsend willen genieten van de natuur en het rustig willen aandoen zijn er fietsmogelijkheden, in het brede vlakke dal van Aosta en in de zijdalen waar je van het ene authentieke dorp naar het andere kan fietsen.

De toeristische dienst van Valle d’Aosta heeft een handige CicloTour-brochure samengesteld met daarin 21 uitgewerkte fietsroutes die zowat alle dalen doorkruisen. De routes zijn gemiddeld 15 tot 38 kilometer lang en je kan kiezen voor de inspanning in stijgende richting of voor het zalige ontspannen in dalende richting. Zeker dat laatste geeft je een supergevoel, alsof je zweeft door de bergen.

Fietsen in Valle d’Aosta, in het spoor van de Ronderenners, kan je afwisselen met mooie wandelingen en tal van andere sporten maar ook met af en toe een stukje cultuur. Valle d’Aosta is wat dat betreft een unieke regio want door de eeuwen hebben hier verschillende volken sporen achtergelaten. Er zijn Romeinse archeologische plaatsen en indrukwekkende middeleeuwse burchten en kasteelruïnes die nu het unieke decor vormen voor de zomerfestivals. In juli en augustus 2009 wordt een internationaal muziekfestival georganiseerd in het Kasteel van Sarre en in het Fort van Bard.

2009 wordt omwille van de passage van de Tour de France hét jaar van de fiets in Valle d’Aosta. Maar ook zonder die Ronde is de autonome Italiaanse regio een reisbestemming voor fietsers, niet alleen omdat je er kan rijden in een prachtige omgeving maar ook omdat deze regio zoveel te bieden heeft wanneer je de fiets even aan de kant zet tijdens een ontspannende maar goed gevulde rustdag.

MEER INFO

  • www.lovevda.it: officiële website van de regio Valle d’Aosta
  • Regionale toeristische dienst: tel +39.0165.23.66.27, email uit-aosta@regione.vda.it
  • CicloTour: fietsroutes via www.lovevda.it, klikken op sport/cyclisme Tour de France 2009: www.letour.fr
  • Valle d’Aosta is snel en makkelijk bereikbaar, ofwel via de Franse autoroutes, ofwel via de Duitse en Zwitserse snelwegen. De Alpen komt men door via de Mont Blanc-tunnel of de tunnel du Grand Saint-Bernard. Deze laatste is vrij vlot bereikbaar via Basel, Bern en het meer van Genève naar Martigny.
  • Luchtvaartmaatschappijen: www.easyjet.com, www.brusselsairlines.be, www.ryanair.com

Commentaar

Schrijf een reactie

terug naar boven