Fietsen en logeren langs de Loire
Delen

De Nièvre is een waar paradijs voor fietsfanaten. Een tocht van 14 km langs het zijkanaal van de Loire brengt je naar magnifieke uitzichtpunten. Verfijnde gastenkamers met een huiselijke sfeer maken van Le Pavillon de ideale plaats om uit te rusten na een dagje fietsen of wandelen.

Een landschap gevormd door de rivier
De Loire, vaak beschreven als de laatste grote wilde rivier van Europa, bezit tussen bron en monding een zeer afwisselend scala van landschappen. In het middelste Loiregebied slijt de grillige rivier de oevers uit en zet ze zand af, zodat eilandjes ontstaan, die elders weer worden meegevoerd. In 1995 werd 1500 ha langs 19km Loire rivier uitgeroepen tot natuurreservaat.

Op het groene spoor
La Voie Verte Nevers – Le Guétin
voert je langs een zijkanaal van de Loire recht naar de kruising van de Loire met de Allier. Deze fiets- en wandelroute start in Nevers en laat zich leiden door het water. Het eerste gedeelte bevindt zich in de schaduw van grote platanen. Op deze tocht passeer je de kanaalbrug van Le Guétin, waar je kan genieten van een prachtig uitzicht over de Allier. Slechts 14 km lang is deze fietstocht voor iedereen geschikt.

Le Pavillon
In 2005 openden Nicolas en Stéphanie hun chambres d’hôtes na zware restauratiewerken.  Ze beschikken slechts over 3 kamers, maar kunnen zo hun gasten ten volle in de watten leggen. Zo hebben ze steeds fietsen ter beschikking voor hun gasten. Deze uiterst charmante gastenkamers zijn tot in de kleinste details afgewerkt. Stéphanie ontfermt zich over de inrichting. Gordijnen, kussens en beddengoed; alles heeft ze zelf genaaid. Nicolas kende vroeger een heel ander leven. Als familie van filmregisseur Oliver Stone hielp Nicolas enkele van zijn grootste films mee realiseren. Nu geniet hij van samen met zijn vrouw vooral van het persoonlijk contact met de gasten in hun chambres d’hôtes langs de Loire.

PRAKTISCHE INFO
Office de Tourisme de Nevers
| Tel. +33 (0)3 86 68 46 00
E-mail: contact@nevers-tourisme.com | www.nevers-tourisme.com
Le Pavillon
| Rue du Pavillon 4 | 58000 Challuy
Tel. +33 (0)3 86 90 30 39 | E-mail: contact@le-pavillon.eu
Internet:  www.le-pavillon.eu

Sofie Vanrafelghem

  • In de zintuiglijke wereld van eindredactrice Sofie Vanrafelghem worden we geleid doorheen smaken, geuren en aroma’s. Gastronomisch en cultureel gepassioneerd laat ze je mee genieten van haar bijzondere ontdekkingen.
  • Sofie Vanrafelghem schreef reeds 134 artikels voor Reisreporter.
  • De andere berichten van Sofie Vanrafelghem

Commentaar

Schrijf een reactie

terug naar boven