The making of 100x proeven van Straffe streekbieren deel 1: Bier drink je met mate(n)
Delen

Mijn oproep van vorige week was ook enkele redactiemedewerkers niet ontgaan, want hemels gerstenat drink je toch nooit alleen! Exclusief in aanloop naar de uitgave van deze toeristische gids publiceert Reisreporter wekelijks het verhaal achter de schermen. Deel 1: Bier drink je met mate(n).

Bier drink je met mate(n)
Sofie en Danny meldden zich haast onmiddellijk als kandidaat medewerker & proever. “Er zijn ergere dingen hoor om over te schrijven” was de repliek toen ik vroeg waarom. Hebben wij dan te klagen over ons werk? Neen, dat niet, maar dit leek Sofie en Danny toch wel een hele leuke uitdaging: meewerken aan een toeristisch boek in het kader van streekbieren. Bier proeven, degusteren en bespreken staat toch voor gezelligheid en vriendschap?

Zelden waren de taken zo snel verdeeld. Sofie wil helpen met schrijven en de eindredactie voor haar rekening nemen. Danny is met zijn kennis van en liefde voor (trappist)bieren onze leermeester en fotograaf van dienst voor de sfeerbeelden en smaakmakertjes. Samen zullen we tevens onze belevingen delen op Tafelen in Vlaanderen, dé blog van en voor ervaren genieters. Op deze manier zouden we steeds een BOB van dienst hebben! Ons Straffe streekbierenteam is een feit!

Wie is Sofie?
Sofie Vanrafelghem was erbij toen ReisReporter.be zijn eerste stappen zette in de digitale mediawereld. Het was mijn vriendin Mia die haar schrijftalent had opgemerkt en vermoedde dat Sofie wel een goede redactiemedewerker kon zijn. Met een passie voor taal en interesses in reizen, cultuur en gastronomie verzorgt ze, naast het schrijven over eigen reportages voor Reisreporter, ondertussen ook onze eindredactie. Sofie is tevens een bezige bij op Facebook en houdt er onze groepspagina’s ReisReporter en Straffe Streekbieren up-to-date.

Danny, fotograaf en bierkenner
Danny Van Tricht mocht ik eerder bij toeval ontmoeten. Als tipgever bij het vorige boek 100x straffe cafés in Vlaanderen was Danny aanwezig op de voorstelling van het boek. ’s Anderendaags ontving ik prachtige foto’s die het hele gebeuren mooi in beeld brachten. Zijn beelden illustreren eigen en andere teksten op ReisReporter.be. Op zijn blog: http://trappistbier.be/ deelt hij zijn passie over Trappistbieren. Jaarlijks trekt hij rond met de Amerikaanse bierjournalist Chuck Cook, die schrijft voor The beerconnoisseur.

Jouw Straf streekbier
Ken jij een uniek, origineel en lekker streekbiertje, die je gewoon moet geproefd hebben, kortom een Straf streekbier? Mail ons de naam door op redactie@reisreporter.be en laat ons kennismaken met jouw Straf streekbier!

Natuurlijk vermelden we je naam als je tip weerhouden wordt.

Volg onze belevingen eveneens op:

Foto’s: © Bruno Loockx / Danny Van Tricht / Sofie Vanrafelghem

Bruno Loockx

  • Deze fervente fietser verkende de grenzen van België, ontdekte de Straffe cafés en proefde van de Straffe streekbieren. In de artikels van Bruno Loockx lees je mee over de schouders van deze straffe levensgenieter en gunt hij je een kijk op zijn avonturen in ons land en ver daarbuiten.
  • Bruno Loockx schreef reeds 187 artikels voor Reisreporter.
  • De andere berichten van Bruno Loockx

Commentaar

2 reacties op “The making of 100x proeven van Straffe streekbieren deel 1: Bier drink je met mate(n)”

  • erik ver gucht zegt:

    hallo
    op zolder heb ik een zeer oud cafeetje anno 1900 nagebouwd .Moest het jullie interesseren je moogt het altijd komen bezoeken na afspraak.(privé)Het kan misschien nuttig zijn om in een van je boeken te vermelden.(voorstel.)gr Erik Ver Gucht oude lettenhofstraat 8550 Zwevegem.tf 056 776253.gsm 0497 101960

  • Bruno zegt:

    Dag Erik,

    bedankt voor je tip, dat lijkt me interessant voor een interview. Ik kom hierop terug.

    Met vriendelijke groeten,
    Bruno Loockx

Schrijf een reactie

terug naar boven