Lissabon bekroond met drie World Travel Awards 2009
Delen

Op 17 oktober kwam de top van de Europese reiswereld bijeen in het Marriott Praia D’El Rey hotel in Portugal om de ‘Oscar uitreikingen’ van de reisindustrie mee te maken. Lissabon mag zich het komende jaar de beste reisbestemming van Europa noemen, en tevens beste stedentrip en cruise locatie.

Graham Cooke, president, World Travel Awards vertelde tijdens de ceremonie: “De afgelopen 12 maanden kenden vele uitdagingen, die het reizen en toerisme wereldwijd beïnvloed hebben, zoals de economische recessie en het uitbreken van de varkensgriep. De winnaars van de World Travel Awards blijven gericht op hun lange termijn doelstellingen en waren in staat nog altijd meer dan gemiddeld te presteren en zijn hierdoor een voorbeeld voor de gehele branche.”

Winnaar Lissabon is een leuke gezellige stad
De hoofdstad van Portugal is een gezellige stad, waar men heerlijk door de wijken kan ronddwalen, winkelen, eten en uitgaan. De stad is een uitstekende bestemming voor een culturele stedentrip en bijzonder goed te combineren met een verblijf in een van de kustplaatsen in de regio. De regio biedt de bezoeker de keuze uit de levendige en afwisselende stad Lissabon, het mondaine leven in de oude badplaatsen en de ambiance van het natuurschoon met pousada’s en leuke stadjes.

Thuishaven voor cruiseschepen
Lissabon heeft drie moderne cruiseterminals, Rocha Conde de Óbidos, Alcântara en Santa Apolónia. Alle terminals liggen op loopafstand van de toeristische attracties en er zijn goede vervoersmogelijkheden naar alle delen van de stad. Lissabon krijgt een nieuwe cruise terminal in het Santa Apolónia gebied erbij, waardoor er vanaf 2010 ruim 500.000 passagiers aan wal kunnen gaan in Lissabon. De laatste jaren is Lissabon steeds belangrijker geworden als Atlantische cruisehaven en is de capaciteit van de haven vergroot door nieuwe, meer uitgebreide terminals te ontwikkelen. Mede door de aanleg van de terminal in Santa Apolónia kunnen straks 5 boten tegelijkertijd aanmeren en zo kunnen op jaarbasis 400.000 tot 500.000 passagiers ontvangen worden in de haven van Lissabon, momenteel is dat nog rond de 300.000.

PRAKTISCH
Vanuit België is het gemakkelijk om in Lissabon te komen. Vanaf Brussel duurt de vliegreis naar Lissabon slechts 3 uur. Diverse maatschappijen bieden vluchten naar Lissabon aan, waaronder TAP met drie vluchten per dag. De lente tot en met de herfst zijn de beste perioden voor een bezoek aan Lissabon en omgeving. Lissabon heeft ook zachte winters en is daarom ook geschikt als citybreak bestemming voor de winter.

Meer over Lissabon en regio kijk op www.visitlisboa.com

Commentaar

Schrijf een reactie

terug naar boven