Studentikoos in Istanbul
Delen

Logeren in Istanbul hoeft niet duur te zijn. Op wandelafstand van verschillende prachtige bezienswaardigheden koos Reisreporter voor een verblijf aan studentenprijzen in het betoverende Istanbul.

The Cordial House
Het was op een koude winterdag in februari dat ons vliegtuig wiel aan de grond zette in Istanbul. De tram die halt houdt aan Atatürk Airport bracht ons voor 1,40 YTL (1 EUR = 2,10768 YTL) naar het centrum van de stad waar Oost en West samenvloeit.

We verlieten de tram aan de halte Cemberlitas, gelegen in het toeristisch epicentrum van de stad. Een aantal minuten later doemde onze jeugdherberg op in een van de vele zijstraatjes. The Cordial House is een studentikoze jeugdherberg in het hart van de stad die vooral low-budget reizigers tot de verbeelding moet laten spreken. Vooraf (vlotjes) via het internet reserveren had duidelijk wel zijn voordeel als we de prijslijst ter plaatse aantroffen.

In ware loketstijl werd onze inschrijving nagekeken. Nadat we de sleutel in onze handen geduwd kregen verkenden we in alle vrijheid ons logement. Meer informatie dan degene die je vroeg kreeg je niet, maar wanneer je nu exact betaalde deed er ook niet veel toe. De sfeer was licht nonchalant maar gemoedelijk, en met de administratie was er geen enkel probleem.

Back to basics
Licht nieuwsgierig namen we de roze trap naar boven en na een kleine, bochtige gang langs de gemeenschappelijke wasplaatsen openden we onze deur. Het was een kamertje van 3 m op 3 m waar één dubbel bed stond en één enkel bed. Verder had je een ladenkast, een kleerkast, een stoel, een spiegel en een telefoon. De vloer was bedekt met een rood tapijt. Het was geen plek om uren door te brengen, maar gezien onze intentie om zoveel mogelijk Istanbul te verkennen was dit eigenlijk alles wat we nodig hadden.

De gemeenschappelijke wasplaats was voor mannen en vrouwen gescheiden en bestond uit toiletten, wastafels en douchehokjes. Het sanitair werd bijna dagelijks onderhouden, al werd het duidelijk veel gebruikt. In de douchehokjes kon je ietwat moeilijk je kleren kwijt, maar over warm water beschikken was gelukkig geen probleem.

Ontbijt
Beneden namen we  plaats in de bar waar ’s morgens het ontbijt ook werd opgediend. Een klein buffet van stukjes stokbrood, potjes choco, confituur en boter, bordjes kaas, olijven kon de ochtendhonger stillen. Met een glaasje water, zwarte thee of een kop koffie had je tevens wat te drinken. Voor andere wensen kon je er de kaart van de bar bijnemen, die bestond uit de traditionele dranken aangevuld met vrij dure cocktails en een kastje met versnaperingen. Daarna nam je plaats aan een tafel of in de zetels achteraan. Wie zin had in een spelletje kon voor een klein bedrag een spelletje pool of pingpong spelen. 2 computers gaven ook toegang tot het internet, al moet je er de trage snelheid en het Turkse toetsenbord wel bijnemen. Voor 1 Lira een halfuurtje surfen vonden we best aanvaardbaar. Betalen doe je aan het loket dat 24u op 24u bemand is.

Ideaal gelegen
The Cordial House bevindt zich op 2 minuten wandelen van de tramhalte die je elke 10 minuten van de ene kant naar de andere kant van het centrum brengt. Waar de tram halt houdt kun je ook de bus of de boot nemen naar verderop gelegen delen van de stad. Na middernacht ben je wel op een van de vele taxi’s aangewezen.

Onze jeugdherberg bevindt zich op 5 minuten wandelen van Sultanahmet, het culturele hoofdkwartier van de stad met de Aya Sofia, de Blauwe Moskee, het Topkapi Paleis en de Cisterne Basilica ( een kelder die als waterreservoir gebruikt werd). Ook de Bazaarwijk waarvoor je als toerist best een cursus ‘afdingen’ hebt gevolgd, ligt op wandelafstand van de herberg. Een busje rijdt op geregelde tijdstippen (ook ’s nachts) naar de luchthaven voor 10 Lira.

The Cordial House is een studentikoze basisvoorziening waar je ongestoord en in alle vrijheid kan verblijven tijdens je verblijf in het betoverende Istanbul.

PRAKTISCHE INFO
The Cordial House
| Divanyolu Caddesi Peykane Sokak No:29  | Çemberlitaş | Istanbul
Tel : +90 (0212) 518 05 76 | Fax: +90 (0212) 516 41 08
Prijs: € 9-15 pp per nacht (+ €3 voor ontbijt).
E-mail: enquiries@cordialhouse.com | Internet: www.cordialhouse.com

Foto’s : © Karel De Rudder

Karel De Rudder

  • Karel De Rudder schreef reeds 4 artikels voor Reisreporter.
  • De andere berichten van Karel De Rudder

Commentaar

Schrijf een reactie

terug naar boven