Op avontuur in Egypte
Delen

Wanneer we aan Egypte denken, komen ons beelden van piramides en farao’s voor de geest. Toch heeft het land nog veel meer te bieden. Droom even mee met reisreporter Sien Loockx en ga op tocht in dit verrassend avontuurlijk land!

Een vlucht naar de zon
Egypte is een grote trekpleister voor Europese toeristen. Naast de druk bezochte bestemmingen  zoals Caïro en Luxor, ontdekken de Europeanen nu ook minder bekende steden. Daar heeft het klimaat veel mee te maken. Je kunt er immers tijdens de winter genieten van een zonnige vakantie. Zelf ben ik de koude Belgische grillen grondig beu. Daarom boekte ik een lastminute reis naar de zon. Wat oorspronkelijk een strandvakantie ging worden, werd een heerlijke vakantie boordevol cultuur en vooral avontuur!

De Titanic die niet zinkt
Tijdens het doorbladeren van brochures, valt mijn oog op Hotel Titanic & Aquapark Resort in Hurghada.  Het hotel ligt op 10 min rijden van de luchthaven. Hierdoor beleef je geen ellenlange transfer, wat zeker een aanrader is na een vlucht van 4uur en half. Ondanks de negatieve commentaren die we te horen kregen over dit hotel, werden we bij aankomst hartelijk ontvangen.
Van onvriendelijk personeel of onhygiënische toestanden was absoluut geen sprake. Het design van het hotel is indrukwekkend.  Het hotel doet zijn naam alle eer aan, het leek alsof we 8 dagen op de Titanic verbleven. Het enige nadeel aan dit hotel is de ligging aan de woestijnzijde waardoor het geen eigen strand heeft, maar het Aquapark met zijn talrijke glijbanen en faciliteiten maakt dit helemaal goed. Dit hotel is een echte aanrader voor gezinnen met kinderen.

Snorkelen in de Rode Zee
De Rode Zee is beter bekend als ‘De parel voor duikers’ . Omdat ik zelf geen duiker ben en eigenlijk een absolute leek in het vak,  lijkt me dit een onmogelijke opdracht. Niets is minder waar, zowel jong als oud kunnen genieten van deze prachtige onderwater taferelen. Vol goede moed schrijf ik mezelf in voor deze uitstap. Uiteraard weet ik niet dat er haaien in de Rode Zee zwemmen, dat kom ik pas na de inschrijving te weten. Met een bang hartje stap ik op de boot, althans wat er van overbleef. Na een half uur varen worden we op een onbewoond eiland gedropt zodat we het snorkelen onder de knie kunnen krijgen. Na enkele meters snorkelen, was ik licht teleurgesteld. Enkele beschadigde koralen en kleine vissen geven mij het idee dat die ‘parel voor de duikers’ toch maar een oude kraal moet zijn. Maar niets daarvan, we werden weer op de boot gezet voor een tocht van minstens een uur, waarna we in volle zee duiken. Nog nooit heb ik zo’n prachtige koralen en vissen gezien. Het was een leuke namiddag vol prachtige bezienswaardigheden en gelukkig zonder haaienbeten!

Sporen door het zand
Voor de avonturiers onder ons is dit een absolute must. Met een quad onder mijn zitvlak ga ik 5 uur lang rondtrekken in de woestijn. Wie beweert dat de woestijn een saaie plaats is, heeft het helemaal mis. Zo bezoek je een authentiek dorp. Hier word je helemaal ondergedompeld  in de cultuur van deze plaatselijke bevolking. We worden begroet door echte woestijnbewoners. Althans deze indruk krijgen we, al krijg ik het gevoel dat het authentieke plaats heeft moeten ruimen voor het toerisme. Na onze lange rit nemen we plaats in het buurthuis. Hier worden we hartelijk ontvangen met een tasje thee, waar uiteraard de hygiëne ver zoek is. Tijdens de rondleiding krijgen we de plaatselijke bakkersvrouw te zien en de speelsheid van de dorpskinderen. Je mag de kinderen altijd iets toestoppen, hoewel ik geen geld aanraad, dit gaat namelijk integraal naar de ouders. Als leuk alternatief hadden wij wat lekkers voorzien voor deze kinderen. In dit dorp kun je ook een kamelentocht maken, wat de moeite waard is. Deze unieke trip is niet echt comfortabel. Na deze kleine tocht was ik blij dat ik met de beide voetjes terug op de grond stond. Voor ongeveer € 2 kun je eveneens het terrarium bezoeken. Hierin krijg je een duidelijk beeld van wat leeft in de woestijn. Na onze lange tocht komen we terug aan bij de vertrekplaats, waar je kunt smullen van een heerlijke traditionele hap. Na het avondeten kun je genieten van de ‘Shisha’, de Egyptische waterpijp,  en wegdromen bij de vloeiende bewegingen van de plaatselijke dansers.

Oud en nieuw Hurghada
Hurghada is opgedeeld in de nieuwe stad en het oude dorp. Het oude dorp moet je zeker bezoeken. Ondanks de talrijke toeristen is het de plaatselijke bevolking toch gelukt om het authentieke van het dorp te bewaren. Uiteraard valt er in de nieuwe stad veel meer te beleven. Als je graag eens stevig gaat winkelen en afdingen een favoriete sport van jou is, is dit ‘the place to be’. Met zijn talrijke winkels is dit een uitstap op zich. Uitrusten kan met een heerlijke cocktail in een van de vele bars. Een overheerlijke (alcoholische) cocktail al voor zo’n 2 euro kan bestellen. Vergeet niet dat Egypte een islamitisch land is, waar ze in principe geen alcohol drinken. Wanneer je in een authentieke bar gaat uitrusten, denk er dan aan dat ze jou geen alcohol zullen serveren. Wel kun je er de ‘Shisha’ roken. Dit is een Egyptisch gebruik dat toeristen maar al te graag eens proberen.

Uitgaan in Ministry of Sound
Ook in de Marina (de haven aan de nieuwe stad) kun je tot rust komen tussen de luxueuze jachten in een van de originele bars. Originaliteit is hier troef! Voor diegenen die graag eens een stapje in de wereld zetten, zijn er talrijke mogelijkheden. Aan de Marina kun je de keten van Ministry of Sound terugvinden. Dat is een concept uit de UK dat men importeert naar toeristische vakantieoorden, kortom een Egyptische discotheek met een Engels nachtleven. Zeker een bezoekje waard voor de shakers onder ons.

Onvergetelijk Egypte
Kortom Hurghada bezorgde ons een onvergetelijke vakantie in Egypte. Ons verblijf werd een achtdaags sprookje in de ‘Titanic’. Rijden op een kameel, racen door de woestijn op een quad en snorkelen tussen de exotische vissen, het is allemaal mogelijk in Egypte.

PRAKTISCHE INFO
Nile Travel
| Van Woutstraat 91 | 1074 Amsterdam
Europaplein 71 | 1078 GX Amsterdam
Tel. +31 (20) 675 75 36 | Tel. +31 (20) 671 42 11
E-mail: info@niletravel.nl | Internet: www.niletravel.nl
Titanic Resort & Aquapark
ligt 15 km buiten het centrum van Hurghada.

Foto’s: © Sien Loockx

Sien Loockx

  • Sien Loockx schreef reeds 1 artikels voor Reisreporter.
  • De andere berichten van Sien Loockx

Commentaar

7 reacties op “Op avontuur in Egypte”

  • Joris van engelen zegt:

    Doet me goesting krijgen om te vertrekken!

  • Pieterjan VL zegt:

    Idem, leuk reisverslag!

  • Rudi Goderis zegt:

    Bravo Sien, ik hoop dat je nog veel reisreportages gaat maken. ♥♥♥

  • Kevin Van Hove zegt:

    Leuk artikel, fris geschreven. Mijn Egyptereis is ook alvast geboekt!

  • Ief Everaerts zegt:

    Leuk geschreven !
    Hopelijk mogen we snel weer iets lezen van jou !

  • ocean zegt:

    beetje uitgesteld, maar ik heb het gelezen en goed bevonden.
    Egypte staat ook op mijn lijst, maar voorlopig blijft het de Sahara in Lommel vrees ik.

  • Bedankt allemaal voor de leuke reacties!

    Tot lees!

Schrijf een reactie

terug naar boven