Parijs sluit populaire toeristische attractie
Delen

La Grande Arche, bekend onder de naam l’Arche de la Défense, is een gebouw in de wijk La Défense in Parijs.  Deze populaire toeristische attractie wordt gesloten voor het publiek. Het dak met panoramazicht op Parijs en de bijhorende bezienswaardigheden zoals de Eiffeltoren, zou worden omgebouwd tot een kantoorruimte.

Oprichting
De Deense architect Johann Otto von Spreckelsen wilde een 20de eeuwse versie van de Arc de Triomphe creëren. Toen hij in 1987 overleed nam de Franse architect Paul Andreu het werk over. Het gebouw werd uiteindelijk geopend op 14 juli 1989, 200 jaar na de bestorming van de Bastille.

Vorm
De Grande Arche is vrijwel kubusvormig en de binnenkant is open. Het verzinnebeeldt een vierdimensionale kubus, uitgevoerd in drie dimensies. Het gebouw telt 35 verdiepingen en er werken 4000 mensen. In het gebouw zijn kantoren gevestigd, en de bovenste verdiepingen zijn onder andere in gebruik als expositieruimte, restaurant en winkel. Het restaurant is op werkdagen voor de lunch geopend, en in de zomer ook op zaterdagavond.

Grand Axe
De Grande Arche staat in dezelfde lijn als de Arc de Triomphe, Le Petit Arc (in de Tuilerieën) en de glazen piramide van het Louvre. Deze lijn wordt de Grand Axe genoemd. Bovendien past de piramide (ingang tot het Louvre) precies onder de Petit Arc, deze past weer onder de Arc de Triomphe en deze op haar beurt past precies onder La Grande Arche. Dit wordt ’s avonds zichtbaar door een laserbundel, die vanaf La Grande Arche de bovenkant van de Arc de Triomphe raakt, vervolgens Le Petit Arc en dan de punt van de piramide raakt. Elke keer opnieuw zorgt dit voor magische momenten in de hoofdstad van Frankrijk.

Sluiting
De reden voor de plotse beslissing zouden om het dak met panoramazicht om te bouwen tot kantoorruimte zouden de hoge onderhoudskosten zijn. Sinds 2008 moest er, voor het dakterras alleen al, 1 miljoen euro worden betaald. In de toekomst worden alle bureaus van het ministerie van Milieu gehuisvest in het kubusvormige gebouw. Naar verluidt is het terras al sinds april niet meer toegankelijk voor het publiek. Naast het dakterras moeten een populair restaurant en een museum ook de deuren sluiten.

PRAKTISCHE INFO
Internet: http://be-nl.franceguide.com/dienst-voor-toerisme-frankrijk/home.html

Commentaar

Schrijf een reactie

terug naar boven